Back to list

SISTA-SFZ International
NED Amsterdam
September 8, 2018 - September 9, 2018

Foil Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GROSLAMBERT Delphine 1989 BEL Cercle d'Escrime Européen de Bruxelles
R 247 inscribed
KUNSTEK MEJIA Dragica Alejandra 1996 BOL
R 395 inscribed
CARBALLO BARRERA Rina Gabriela 1990 ESA
R 385 inscribed
ENRIGHT Irene 1977 FIN Helsingin Miekkailijat
R 346 inscribed
DEGERMAN Ruusa 1989 FIN Oulun Miekkailuseura
R 338 inscribed
VIDAL Alice 1994 FRA PARIS TA
R 270 inscribed
MIKHALEVA Oxana 1983 GBR
R 377 inscribed
WARRENDER Emily 1986 GBR
R 273 inscribed
COUZOFF Amalia 1984 GBR Academy
R 388 inscribed
KWOK Rachel 1989 GBR Academy
R 364 inscribed
SUDDERICK Zoe 1996 GBR Aldershot Fencing Club
R 351 inscribed
MCDERMOTT Chiara 1994 GBR Crawley Sword Club
R 345 inscribed
DICKSON Chloe 1995 GBR Edinburgh FC
L 157 inscribed
SMITH Katie 1996 GBR Edinburgh FC
R 254 inscribed
BRAUN Julia 1997 GER OFC Bonn
R 182 inscribed
KIRSCHEN Kim 1996 GER SC Berlin
R 126 inscribed
SCHNEEGANS Anne Sophie 2000 GER VFL Pinneberg
R 340 inscribed
OROSHAZI Csilla 1975 HUN Budakalasz
L 301 inscribed
CAMMILLETTI Marta 1984 ITA
R 91 inscribed
NOE Else 1992 NED Maestro's Klup Team
R 355 inscribed
JANS KÖHNEKE Maria 2003 NED SC Amsterdam
R 400 inscribed
KOSTER Tessa 2004 NED SC Amsterdam
L 394 inscribed
RENTIER Eline 1996 NED SC Amsterdam
R 94 inscribed
TULEN Lola 1992 NED SC Amsterdam
R 372 inscribed
NAHR Chantal 1995 NED SC Den Bosch
R 401 inscribed
MEULENAAR Veerle 2002 NED SC Noord
R 402 inscribed
BITTEROVA Kitti 1997 SVK KS Samorin
R 120 inscribed
HUNT Tarleton 2001 USA
R 271 inscribed
WAGNER Julia - GER SC Berlin L --- cancelled  

28 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Foil Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CRNJAK Tom 1998 BEL
R 242 inscribed
DE GREEF Stef 1998 BEL
L 137 inscribed
VAN CAMPENHOUT Stef 1998 BEL Brussels Fencing Club
L 107 inscribed
NAVAS Timothy 1999 BEL CE Les 3 Armes
L 504 inscribed
MOTTIAT Lucas 1999 BEL Maison de l Escrime
R 321 inscribed
LIM Alex 1986 CAN
R 440 inscribed
SWEET Mikhail 1996 CAN
R 266 inscribed
ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 DEN Trekanten København
R 250 inscribed
PORS Christian 1994 DEN Trekanten København
R 154 inscribed
ESSAM Mohamed 1994 EGY
R 55 inscribed
HASSAN Mohamed 1997 EGY
R 144 inscribed
DU PONT DE ROMEMONT Edgar 2000 FRA
R 448 inscribed
BENSAID Benoit 1995 FRA AUBERVILLIER
R 516 inscribed
LECONTE Raphael 1998 FRA AUBERVILLIER
R 509 inscribed
BILLING Matthew 1989 GBR
L 457 inscribed
MOLLARD Christopher 1990 GBR
R 525 inscribed
OSTACCHINI Glen 1993 GBR
R 303 inscribed
SHARMAN Conor 1993 GBR
L 564 inscribed
DI FRANCESCO Hugo 1996 GBR Academy
R 483 inscribed
ROSOWSKY Husayn 1991 GBR Academy
R 334 inscribed
SUDDERICK Felix 1998 GBR Aldershot Fencing Club
R 544 inscribed
RIDSDALE Ethan 1996 GBR Cardiff
R 533 inscribed
WOOLLARD Jonathan 1992 GBR Heriot Watt University F
R 523 inscribed
BIRD Harry 1998 GBR Salle Boston
R 302 inscribed
MACHETANZ Arne 1998 GER OFC Bonn
R 455 inscribed
PFANN Florens 1995 GER OFC Bonn
L 552 inscribed
SCHRAMM Nils Michael 2000 GER OFC Bonn
R 567 inscribed
CRIPWELL Phillip 1996 IRL
L 534 inscribed
LIVINGSTONE Patrick 1980 JAM
R --- inscribed
KALIYEV Tamirlan 1996 KAZ
R 200 inscribed
PONOMARYOV Nikita 1998 KAZ
R 531 inscribed
SAFINOV Niyazbek 2000 KAZ
R 575 inscribed
VAN AARSEN Geert Johannes 1964 NED
R 591 inscribed
DE WAAL Dieter 1969 NED
R 572 inscribed
KENNEDY Juriaan 1991 NED
R 597 inscribed
NEWALSING Resham 1967 NED
R 598 inscribed
SNIJDER Ivo 2000 NED
R 588 inscribed
DE JONG Nighel 2003 NED Holland Schermen
R 594 inscribed
DE RUITER Job 1998 NED Holland Schermen
L 479 inscribed
MONDT Bas 1960 NED Holland Schermen
R 558 inscribed
SLUMAN Patrick 2003 NED Holland Schermen
R 586 inscribed
VERMEULEN Olof 2002 NED Holland Schermen
R 582 inscribed
WEBER Daan 2001 NED Holland Schermen
R 444 inscribed
YUNO Elisha 1997 NED Holland Schermen
L 104 inscribed
BORST Sebastiaan 1984 NED s.v. O.K.K.
R 466 inscribed
FENS Julian 1998 NED s.v. Pallas
R 538 inscribed
POST Patrick 1995 NED s.v. Pegasus Escrime
L 376 inscribed
TULEN Tristan 1991 NED s.v. Scaramouche
L 478 inscribed
DUALEH Quincy 2001 NED s.v. Ter Weer
R 520 inscribed
GIACON Daniel 2000 NED SC Amsterdam
R 82 inscribed
JANS KOHNEKE Teun 2000 NED SC Amsterdam
R 489 inscribed
KOWALCZYK Fynn 2002 NED SC Amsterdam
R 541 inscribed
NAWAR Suhayl 2004 NED SC Amsterdam
R 542 inscribed
PROMMEL Wouter 2000 NED SC Amsterdam
R 530 inscribed
ROHLFS Matthijs 1981 NED SC Amsterdam
L 345 inscribed
VAN EGMOND Dirk Jan 1993 NED SC Amsterdam
R 254 inscribed
ZOONS Axel 2001 NED SC Amsterdam
R 549 inscribed
ZOONS Edo 1999 NED SC Amsterdam
R 494 inscribed
SPLIT Olivier 1999 NED SC Noord
R 469 inscribed
HVIID BOUWMAN Elias 2003 NED Zaal Amsterdam Zuid
R 576 inscribed
CHEN Chih Chieh 2001 TPE
R 211 inscribed
CHEN Yi-Tung 2003 TPE
R 267 inscribed
HUANG Tzu-Jie 2000 TPE
L 559 inscribed
MINUTO Martino 1988 TUR TUR
R 45 inscribed

64 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Athlete Federation lic N R
PFANN Florens 1995 GER OFC Bonn L GER -

1 Preinscriptions

Sabre Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DRÄGER Annabell 1993 GER Kieler MTV
R --- inscribed
BRANDT Inga 1981 GER TSG Bergedorf
L --- inscribed
JANSHEN Friederike 1960 GER TSG Bergedorf
R --- inscribed

3 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Sabre Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 ARG Svechnikov
R 45 inscribed
DICK Jadryn 1995 AUS
R 290 inscribed
AKKAD Philipp Emanuel 1999 AUT FC Wels
R 466 inscribed
REIMER Max 1990 AUT SU Wien 9
R 411 inscribed
MCFADDEN Shae 2002 CAN
L 452 inscribed
PITURA Philip 1996 CAN
R 371 inscribed
BERAN Pavel 1984 CZE CSK Riegel
R 441 inscribed
HOSCHNA Jan 1977 CZE TJ Slezan Opava
R 461 inscribed
SUNDSTRÖM Filip 1986 FIN Porvoon Miekkailijat
R 464 inscribed
LITTNER Eloi 1997 FRA BOUSCAT US
R 454 inscribed
DEMEESTER--BERNAMONT Nathan 1999 FRA LILLE VAUBAN
R 293 inscribed
MARQUES Tom 2001 FRA LOUVIERS CE
R 394 inscribed
DE POUMEYROL Oscar 1999 FRA MEYLAN SE
R 403 inscribed
GHOSH Julian 1962 GBR
L 458 inscribed
HOWES Nicholas 1998 GBR
R 310 inscribed
RAHIMI Amir 1981 GBR
R 385 inscribed
SAUNDERS Brynmor 1994 GBR
R 207 inscribed
POTTER Nathan 1996 GBR Camden FC
R 435 inscribed
GELLETT Charles 1996 GBR MX Fencing Club
R 390 inscribed
POTTER James 1994 GBR North London SC
R 369 inscribed
SCHAICH Thomas 1997 GER TSG Eislingen
R 261 inscribed
MARACZ Laszlo 1960 HUN TFSE
R 469 inscribed
JACOB Michael 1992 IRL
R 379 inscribed
KELLEHER Colm 1993 IRL
R 442 inscribed
KIRIMLIDIS Michalis 1986 IRL
R 346 inscribed
D'ARMIENTO Francesco 1994 ITA
R 57 inscribed
ARPINO Alberto 1998 ITA SAL Lugano
R 131 inscribed
ZEA Gibran 1997 MEX TSG Eislingen
R 311 inscribed
DODDE Jesse 1996 NED
R 472 inscribed
WATER Paul 1966 NED
L 470 inscribed
STRIJK Philippe 2000 NED Delft Fencing Club
R 381 inscribed
ROESINK Bela 1992 NED N.S.S.V. Don Quichote
L 406 inscribed
SPEELMAN Nico 1984 NED N.S.S.V. Don Quichote
R 431 inscribed
PIMENAU Aleh 1961 NED s.v. Scaramouche
R 389 inscribed
POLAK Martijn 1967 NED s.v. Scaramouche
R 455 inscribed
BOUWMAN Dirk-Jan 2000 NED s.v. Surtout
R 424 inscribed
FAAS Quinton 2000 NED s.v. Surtout
R 396 inscribed
VAN HASELEN Christian 1965 NED s.v. Surtout
R 457 inscribed
GARDENIER David 1993 NED SC Amsterdam
R 448 inscribed
NIVARD Daniel 1985 NED SC Amsterdam
R 459 inscribed
SCHAAFSMA Bote 2002 NED SC Amsterdam
R 382 inscribed
BOGGIA Jarno 1990 NED SC Noord
R --- inscribed
BUSER Jimi 2000 NED T.S.V. Rapier
R 450 inscribed
PYTEL Tomasz 1993 POL AZS AWF Katowice
R 374 inscribed
SANTANA Hudson 2001 PUR
R 155 inscribed
WESTERN REYES Rafael 1990 PUR
R 144 inscribed
PERROUD Adrien 1999 SUI CEF Founex
R 412 inscribed
KOHLMANN Noah 2000 SUI CHCH Châtelaine
R 417 inscribed
PITTARD Ludovic 1989 SUI CEF Founex
R 440 inscribed
HAMMER Peter 2003 USA
R 437 inscribed
KOLASA Thomas 1990 USA
R 260 inscribed
JULIEN William 2001 USA
R 292 inscribed
VACCARI Braden 2001 USA
R 410 inscribed
ZEA Gibran - MEX R --- cancelled  

53 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled