Ares (COL)
Licensniveau | Disciplin | Gyldighedsperiode | ||
---|---|---|---|---|
International | FIE B | Fleuret | Aktiv | |
International | FIE B | Kårde | Aktiv |
antal af dømte kampe (puljer/udslagning): | Dommer | Videodommer | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(depends on data digitally provided by the tournament organizer - may not be complete) | Pulje | Direkte | Pulje | Direkte | |||||
Jun 25, 2024 | PER | Lima |
FIE 2024 Pan American Championships |
Senior |
Fleuret 30 (2) Kårde 36 (2) |
Fleuret 18 (6) Kårde 9 (6) |
|||
May 3, 2024 | COL | Cali |
FIE Grand Prix |
Senior |
Kårde 78 (4) |
Kårde 15 (5) |
|||
Feb 16, 2024 | COL | Colombia |
National Cup #3
Interligas |
M15 M17 M20 MAY |
Fleuret 50 (2) |
Fleuret 16 (5) Kårde 1 (1) |
|||
Dec 7, 2023 | COL | Valledupar | National Cup #2 | M15 M17 M20 MAY |
Fleuret 4 (2) |
||||
Nov 22, 2023 | COL | Colombia | 22 Juegos Deportivos Nacionales Carlos Lleras Restrepo Eje Cafetero 2023 | MAY |
Fleuret 4 (4) |
||||
Aug 6, 2023 | COL | Colombia | Grand Championships Nacional Senior | MAY |
Fleuret 3 (3) Kårde 3 (3) |
||||
Aug 4, 2023 | COL | Colombia | Grand Championships National Junior | M15 M17 M20 |
Fleuret 21 (1) Kårde 10 (1) |
Fleuret 5 (3) Kårde 3 (3) |
|||
Jun 15, 2023 | PER | Lima |
FIE 2023 Pan American Championships |
Senior |
Fleuret 36 (2) Kårde 30 (2) |
Fleuret 11 (5) Kårde 11 (5) |
|||
Apr 22, 2023 | COL | Cali | National Elite Cup #1 | M15 M17 M20 MAY |
Fleuret 15 (1) |
Fleuret 9 (4) |
|||
Apr 2, 2023 | COL | Chia Cundinamarca | National Youth Cup #2 | M11 M13 M9 MAY |
Fleuret 25 (2) |
Fleuret 2 (2) Kårde 2 (2) |
|||
Mar 1, 2023 | COL | Bogota |
CPE/FIE 2023 Pan American Championship Cadet and Junior |
U17 U20 |
Fleuret 57 (3) |
Fleuret 27 (7) Kårde 2 (2) |
|||
Feb 24, 2023 | COL | Bogotá | National Cup | M15 M17 M20 MAY |
Fleuret 31 (2) |
Fleuret 13 (5) |
|||
Dec 8, 2022 | COL | Pereira |
National Cup
Interligas e Interclubes |
M15 M17 M20 MAY MAY35 |
Fleuret 30 (2) |
Fleuret 14 (3) Kårde 4 (3) |
|||
Aug 5, 2022 | COL | Medellin | Grand Championships National Junior | M15 M17 M20 |
Fleuret 46 (2) Kårde 30 (2) |
Fleuret 9 (4) Kårde 5 (4) |
|||
Apr 22, 2022 | COL | Cali |
National Elite Cup
Interligas e Interclubes |
M15 M17 M20 MAY |
Fleuret 56 (3) |
Fleuret 14 (5) Kårde 3 (1) |
|||
Dec 9, 2021 | COL | Bogotá | National Youth + Senior Cup #2 | M11 M13 M9 MAY |
Fleuret 15 (1) |
Fleuret 6 (5) |
|||
Nov 19, 2021 | COL | Valledupar | National Cup | M15 M17 M20 MAY |
Fleuret 37 (2) |
Fleuret 14 (5) Kårde 2 (1) |
|||
Oct 24, 2021 | COL | Chía | National Youth Cup #1 | M11 M13 M9 VET |
Fleuret 1 (1) |
||||
Sep 3, 2021 | COL | Bogotá |
National Cup #3
Interligas e Interclubes |
M15 M17 M20 MAY |
Fleuret 36 (1) |
Fleuret 14 (5) Kårde 2 (2) |
|||
Aug 6, 2021 | COL | Ibagué | Grand Championships National Junior | M15 M17 M20 |
Fleuret 40 (2) |
Fleuret 8 (4) Kårde 5 (3) |
|||
Jul 16, 2021 | COL | Cali | National Cup #2 | M15 M17 M20 MAY |
Fleuret 15 (1) |
Fleuret 9 (5) |
|||
Jan 24, 2020 | COL | Bogotá | National Qualification Junior #2 | M11 M13 M15 M17 M20 M9 |
Kårde 12 (1) |
Fleuret 2 (2) Kårde 3 (2) |
|||
Aug 16, 2019 | COL | Tocancipa Cundinamarca | Grand Championships National Junior | M15 M17 M20 |
Fleuret 25 (2) |
Fleuret 11 (4) Kårde 5 (3) |
|||
Jul 6, 2019 | COL | Manizalez |
National Qualification Senior #5
Equipos Interclubes y Campeonato Nal Pre Veteranos y Veteranos |
MAY Pre-Vet |
Fleuret 21 (1) |
Fleuret 6 (4) |
|||
May 24, 2019 | COL | Cali | National Qualification Junior #3 | M11 M13 M15 M17 M20 M9 |
Fleuret 56 (1) Kårde 15 (1) |
Fleuret 18 (5) Kårde 1 (1) |
|||
May 3, 2019 | COL | Cali |
FIE Grand Prix |
Senior |
Kårde 84 (4) |
Kårde 18 (4) |
|||
Mar 23, 2019 | COL | CENTRO DE ALTO RENDIMIENTO | National Qualification Junior #2 | M11 M13 M15 M17 M20 M9 |
Fleuret 60 (3) |
Fleuret 15 (4) Kårde 2 (1) |
|||
Mar 9, 2019 | COL | CENTRO DE ALTO RENDIMIENTO | National Qualification Senior #3 | MAY |
Fleuret 42 (1) |
Fleuret 4 (3) |
|||
Feb 26, 2019 | COL | Bogota |
CPE/FIE 2019 Pan American Championships U17/U20 |
U17 U20 |
Fleuret 21 (1) Kårde 36 (2) |
Fleuret 11 (6) Kårde 4 (4) |
|||
Jan 25, 2019 | COL | Bogotá | National Youth Qualification #1 | M11 M13 M15 M17 M20 M9 |
Fleuret 56 (3) Kårde 15 (1) |
Fleuret 11 (4) Kårde 7 (3) |
|||
Dec 7, 2018 | COL | BOGOTA | Grand Championships National Junior | M15 M17 M20 |
Fleuret 35 (2) Kårde 21 (1) |
Fleuret 13 (5) Kårde 2 (2) |
|||
Nov 24, 2018 | PUR | San-Juan |
FIE World Cup |
U20 |
Kårde 3 (3) |
||||
Sep 29, 2018 | COL | Bogotá | National Qualification Senior #1 | MAY |