Licensniveau | Disciplin | Gyldighedsperiode | ||
---|---|---|---|---|
International | FIE B | Fleuret | Aktiv | |
International | FIE A | Kårde | Aktiv | |
International | FIE B | Sabel | Aktiv |
antal af dømte kampe (puljer/udslagning): | Dommer | Videodommer | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(depends on data digitally provided by the tournament organizer - may not be complete) | Pulje | Direkte | Pulje | Direkte | |||||
Jun 12, 2024 | BRA | Curitiba |
CBE Torneio Nacional Cadete |
U17 | |||||
Jun 12, 2024 | BRA | Curitiba |
CBE 94 Campeonato Brasileiro Interclubes |
Senior |
Fleuret 2 (1) |
||||
Apr 25, 2024 | BRA | Lins |
CBE National Tournament |
U15 |
Kårde 1 (1) |
||||
Apr 25, 2024 | BRA | Lins |
CBE Festival Infantil Mestre Buonafina |
U11 U13 U9 | |||||
Apr 5, 2024 | BRA | São Paulo |
CBE Torneio Nacional Cidade de São Paulo |
Senior |
Fleuret 15 (1) Kårde 21 (1) |
Fleuret 11 (5) Kårde 2 (1) |
|||
Apr 4, 2024 | BRA | São Paulo |
CBE Torneio Nacional Juvenil |
U20 |
Fleuret 15 (1) |
Fleuret 10 (5) Kårde 4 (2) |
|||
Nov 17, 2023 | BRA | São Paulo |
CBE 14 Campeonato Brasileiro Veterano |
PreVet V1 V2 |
Fleuret 1 (1) |
||||
Nov 16, 2023 | BRA | São Paulo |
CBE Campeonato Brasileiro Infantil |
U11 U13 U9 |
Fleuret 9 (2) |
||||
Nov 16, 2023 | BRA | São Paulo |
CBE Campeonato Brasileiro Pré-Cadete |
U15 |
Fleuret 7 (3) |
||||
Aug 18, 2023 | BRA | São Paulo |
CBE Troféu Brasil de Equipes |
Senior | |||||
Aug 17, 2023 | BRA | São Paulo |
CBE Torneio Nacional Cidade de São Paulo |
Senior |
Sabel 15 (1) |
Sabel 1 (1) |
|||
Apr 14, 2023 | BRA | Rio de Janeiro |
CBE Torneio Nacional Cidade do Rio de Janeiro |
Senior |
Fleuret 7 (5) Sabel 7 (4) |
||||
Apr 14, 2023 | BRA | Rio de Janeiro |
CBE 1ª Etapa Veterano |
PreVet V1 V2 | |||||
Sep 22, 2022 | BRA | São Paulo |
CBE 92 Campeonato Brasileiro Interclubes Adulto 95 Anos CBE |
Senior |
Fleuret 15 (1) Kårde 42 (2) Sabel 21 (1) |
Fleuret 15 (5) Kårde 12 (5) Sabel 10 (6) |
|||
Sep 8, 2022 | BRA | São Paulo |
CBE Campeonato Brasileiro Interclubes Cadete e Juvenil 95 Anos CBE |
U17 U20 |
Fleuret 21 (1) Kårde 36 (2) |
Fleuret 21 (5) Kårde 15 (6) Sabel 1 (1) |
|||
Aug 19, 2022 | BRA | Curitiba |
CBE Copa Curitiba - Ronaldo Schwantes 95 Anos CBE |
Senior |
Fleuret 21 (1) Kårde 30 (2) Sabel 42 (2) |
Fleuret 10 (5) Kårde 12 (6) Sabel 15 (4) |
|||
Jun 24, 2022 | BRA | Rio de Janeiro |
CBE Torneio 95 Anos CBE - Equipes 95 Anos CBE |
Senior |
Fleuret 3 (3) Kårde 1 (1) Sabel 4 (4) |
||||
Jun 23, 2022 | BRA | Rio de Janeiro |
CBE 2º Torneio Adulto - 95 Anos CBE 95 Anos CBE |
Senior |
Fleuret 30 (2) Kårde 36 (2) Sabel 21 (1) |
Fleuret 17 (5) Kårde 5 (2) Sabel 7 (5) |
|||
May 26, 2022 | BRA | Contagem, MG |
CBE 1º Torneio Juvenil - 95 Anos CBE 95 Anos CBE |
U20 |
Fleuret 21 (1) Kårde 30 (1) Sabel 21 (1) |
Fleuret 10 (4) Kårde 10 (4) Sabel 9 (5) |
|||
May 26, 2022 | BRA | Contagem, MG |
CBE 1º Torneio Adulto - 95 Anos CBE 95 Anos CBE |
Senior |
Fleuret 31 (2) Sabel 31 (2) |
Fleuret 11 (5) Sabel 17 (6) |
|||
Jul 3, 2021 | BRA | São Paulo |
CBE 3ª Etapa do Circuito Brasileiro Interclubes Senior São Paulo |
Senior |
Sabel 25 (1) |
Sabel 12 (5) |
|||
Jul 3, 2021 | BRA | São Paulo |
CBE 3ª Etapa do Circuito Brasileiro Interclubes Juvenil São Paulo |
U20 |
Sabel 21 (1) |
Sabel 9 (4) |
|||
Jun 26, 2021 | BRA | Porto Alegre |
CBE 2ª Etapa do Circuito Brasileiro Interclubes Juvenil Porto Alegre |
U20 |
Fleuret 42 (2) |
Fleuret 9 (4) |
|||
Jun 26, 2021 | BRA | Porto Alegre |
CBE 2ª Etapa do Circuito Brasileiro Interclubes Senior Porto Alegre |
Senior |
Fleuret 15 (1) |
Fleuret 12 (5) |
|||
Oct 11, 2019 | BRA | Curitiba | 2019 Campeonato Brasileiro Infantil | U11 U13 U9 | |||||
Oct 7, 2019 | BRA | Curitiba | 2019 Campeonato Brasileiro Cadete e Juvenil | U15 U17 U20 |
Fleuret 21 (1) Kårde 25 (2) |
Fleuret 14 (4) Kårde 10 (4) Sabel 2 (2) |
Fleuret 2 (2) Kårde 1 (1) Sabel 1 (1) |
||
Oct 4, 2019 | BRA | Curitiba | 90 Campeonato Brasileiro 2019 | Senior |
Fleuret 21 (1) Kårde 21 (1) Sabel 15 (1) |
Fleuret 10 (5) Kårde 13 (6) Sabel 7 (3) |
Fleuret 2 (1) |
||
Jul 15, 2019 | HUN | Budapest |
FIE 2019 World Championships |
Senior |
Fleuret 21 (1) Kårde 21 (1) |
Kårde 29 (16) |
|||
May 17, 2019 | FRA | Paris |
FIE Challenge SNCF Réseau World Cup |
Senior |
Kårde 63 (3) |
Kårde 11 (7) |
|||
May 3, 2019 | COL | Cali |
FIE Grand Prix |
Senior |
Kårde 78 (4) |
Kårde 23 (8) |
|||
Apr 6, 2019 | POL | Torun |
FIE 2019 World Championships |
U17 U20 |
Fleuret 78 (4) Kårde 72 (4) |
Fleuret 13 (4) Kårde 26 (7) |
|||
Mar 8, 2019 | HUN | Budapest |
FIE Westend-Grand Prix Grand Prix |
Senior |
Kårde 84 (4) |
Kårde 20 (7) |
|||
Feb 26, 2019 | COL | Bogota |
CPE/FIE 2019 Pan American Championships U17/U20 |
U17 U20 |
Kårde 15 (1) |
Fleuret 7 (5) Kårde 16 (6) Sabel 2 (2) |
|||
Feb 22, 2019 | BRA | São Paulo |
1ª Etapa Circuito Nacional de Esgrima Categoria Livre São Paulo |
Senior |
Kårde 57 (3) Sabel 15 (1) |
Kårde 14 (6) Sabel 7 (5) |
|||
Jan 12, 2019 | GER WÜ | Heidenheim |
FIE Voith Cup World Cup |
Senior |
Kårde 7 (6) |
||||
Jan 10, 2019 | GER WÜ | Heidenheim |
FIE 66 Heidenheimer Pokal World Cup |
Senior |
Kårde 63 (3) |
Kårde 17 (8) |
Kårde 2 (2) |
||
Oct 7, 2018 | ARG | Buenos Aires | 2018 Youth Olympic Games | U17 |
Kårde 4 (4) |
Fleuret 5 (3) |