Licensniveau | Disciplin | Gyldighedsperiode | ||
---|---|---|---|---|
International | FIE B | Fleuret | Aktiv | |
International | FIE B | Kårde | Aktiv | |
International | FIE B | Sabel | Aktiv |
antal af dømte kampe (puljer/udslagning): | Dommer | Videodommer | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(depends on data digitally provided by the tournament organizer - may not be complete) | Pulje | Direkte | Pulje | Direkte | |||||
Jan 13, 2024 | GER BE | Berlin |
EFC / DFB Qualifikationsturnier 62 White Bear of Berlin U23 European Circuit |
Senior |
Kårde 3 (2) |
||||
Jan 4, 2024 | ITA | Udine |
FIE Alpe Adria World Cup |
U20 |
Fleuret 42 (2) Kårde 21 (1) |
Fleuret 9 (7) Kårde 10 (8) |
|||
Feb 11, 2023 | GER BE | Berlin |
EFC / DFB Qualifikationsturnier 61 White Bear U23 European Circuit |
Senior |
Kårde 42 (2) |
Kårde 13 (7) |
|||
Jan 28, 2023 | ITA | Napoli |
EFC Cadet Circuit U17 European Circuit |
U17 |
Fleuret 84 (4) |
Fleuret 10 (5) |
|||
Jan 6, 2023 | ITA | Udine |
FIE Alpe Adria World Cup |
U20 |
Fleuret 42 (2) Kårde 21 (1) |
Fleuret 4 (4) Kårde 8 (6) |
|||
Jul 6, 2022 | FRA | Paris |
EVF Veterans World Criterium EVF Circuit |
O40 O50 O60 O70 |
Kårde 21 (1) |
Kårde 11 (6) |
|||
May 25, 2022 | GER | Hamburg |
EVF 32 European Championships Veterans Team 2022 |
O150 O190 |
Fleuret 12 (7) Sabel 3 (3) |
||||
Feb 5, 2022 | SRB | Belgrade |
FIE Star Cup World Cup |
U20 |
Kårde 42 (2) |
Kårde 6 (5) |
|||
Feb 15, 2020 | SUI | Basel |
FIE Trophée de Bâle / Epée d’Or |
U20 |
Kårde 42 (2) |
Kårde 9 (6) |
|||
Feb 1, 2020 | SRB | Belgrade |
FIE Star Cup World Cup |
U20 |
Kårde 42 (2) |
Kårde 8 (6) |
|||
Dec 14, 2019 | GRE | Heraklion |
FIE Heraklion Cup |
U20 |
Kårde 42 (2) |
Kårde 7 (5) |
|||
Nov 9, 2019 | LUX | Luxembourg |
EFC Cadet Circuit U17 European Circuit |
U17 |
Kårde 42 (2) |
Kårde 9 (4) |
|||
Oct 5, 2019 | EGY | Cairo |
FIE 23 World Championships Veterans 2019 |
O150 O50 O60 O70 |
Fleuret 36 (2) |
Fleuret 15 (6) Kårde 4 (3) |
|||
Jul 4, 2019 | ITA | Napoli | 30 Summer Universiade | Senior |
Fleuret 21 (1) Kårde 36 (2) |
Fleuret 3 (3) Kårde 9 (5) |
|||
Feb 16, 2019 | SUI | Basel |
FIE Trophée de Bâle / Epée d’Or |
U20 |
Kårde 21 (1) |
Kårde 6 (4) |
|||
Feb 2, 2019 | GER | Bochum |
FIE 33 Pokal der Stadt Bochum World Cup |
U20 |
Fleuret 42 (2) |
Fleuret 9 (5) |
|||
Jan 19, 2019 | FRA | Aix-en-Provence |
FIE Challenge Licciardi World Cup |
U20 |
Fleuret 21 (1) |
Fleuret 9 (6) |
|||
Jan 5, 2019 | ITA | Udine |
FIE Alpe Adria World Cup |
U20 |
Fleuret 21 (1) |
Fleuret 7 (4) |
|||
Dec 15, 2018 | GRE | Heraklion |
FIE World Cup |
U20 |
Kårde 42 (2) |
Kårde 6 (4) |