CSU Timisoara (ROU)
Licensniveau | Disciplin | Gyldighedsperiode | ||
---|---|---|---|---|
International | FIE B | Kårde | Aktiv | |
International | FIE B | Fleuret | Aktiv |
antal af dømte kampe (puljer/udslagning): | Dommer | Videodommer | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
(depends on data digitally provided by the tournament organizer - may not be complete) | Pulje | Direkte | Pulje | Direkte | |||||
Jun 1, 2024 | TUR | Antalya |
EFC 17 European Championships 2024 |
U23 |
Fleuret 15 (1) Kårde 21 (1) |
Fleuret 12 (6) Kårde 16 (8) |
|||
May 17, 2024 | FRA | Saint-Maur |
FIE Challenge Monal World Cup |
Senior |
Kårde 42 (2) |
Kårde 13 (8) |
|||
May 3, 2024 | COL | Cali |
FIE Grand Prix |
Senior |
Kårde 78 (4) |
Kårde 17 (5) |
|||
Apr 20, 2024 | HUN | Budapest |
EFC European Circuit U23 European Circuit |
Senior |
Kårde 42 (2) |
Kårde 18 (8) |
|||
Mar 8, 2024 | HUN | Budapest |
FIE Westend-Grand Prix Grand Prix |
Senior |
Kårde 105 (5) |
Kårde 22 (7) |
|||
Mar 2, 2024 | CRO | Zagreb |
EFC 2024 Vladimir Mažuranić Memorial U23 European Circuit |
Senior |
Fleuret 36 (2) Kårde 15 (1) |
Fleuret 10 (5) Kårde 3 (2) |
|||
Feb 17, 2024 | FRA | Beauvais |
FIE World Cup World Cup |
U20 |
Kårde 36 (2) |
Kårde 9 (6) |
|||
Feb 9, 2024 | ESP | Barcelona |
FIE Ciudad de Barcelona World Cup |
Senior |
Kårde 63 (3) |
Kårde 23 (11) |
|||
Jan 20, 2024 | CRO | Zagreb |
FIE Challenge Mazuranic World Cup |
U20 |
Fleuret 42 (2) |
Fleuret 9 (8) |
|||
Jan 12, 2024 | SVK | Bratislava |
EFC 2024 Coupe du Danube U17 European Circuit |
U17 |
Fleuret 21 (1) |
Fleuret 2 (1) |
|||
Jan 4, 2024 | ITA | Udine |
FIE Alpe Adria World Cup |
U20 |
Fleuret 21 (1) |
Fleuret 6 (3) |
|||
Dec 7, 2023 | CAN | Vancouver |
FIE 67 Peter Bakonyi World Cup |
Senior |
Kårde 84 (4) |
Kårde 24 (11) |
|||
Nov 10, 2023 | SUI | Bern |
FIE 59 Bern World Cup World Cup |
Senior |
Kårde 63 (3) |
Kårde 22 (10) |
|||
Oct 28, 2023 | ESP | Barcelona (Sabadell) |
FIE Trofeu International Sabadell Satellite Tournament |
Senior |
Fleuret 36 (2) |
Fleuret 11 (3) |
|||
Oct 11, 2023 | USA | Daytona Beach |
FIE 27 World Championships Veterans 2023 |
O150 O50 O60 O70 |
Fleuret 51 (2) Kårde 57 (3) |
Fleuret 13 (6) Kårde 18 (6) |
|||
Sep 23, 2023 | ROU | Timisoara |
FIE Memorial Romeo Pellegrini / Tudor Petrus Satellite Tournament |
Senior |
Fleuret 78 (4) |
Fleuret 11 (6) |
|||
Jun 16, 2023 | BUL | Plovdiv |
FIE 36 European Championships 2023 |
Senior |
Fleuret 21 (1) Kårde 36 (2) |
Fleuret 4 (2) Kårde 13 (2) |
|||
May 23, 2023 | HUN | Budapest |
EFC 16 European Championships 2023 |
U23 |
Fleuret 15 (1) Kårde 42 (2) |
Fleuret 10 (5) Kårde 14 (6) |
|||
May 5, 2023 | BUL | Plovdiv |
FIE 2023 World Cup |
Senior |
Fleuret 63 (3) |
Fleuret 21 (10) |
|||
Mar 10, 2023 | HUN | Budapest |
FIE Westend-Grand Prix Grand Prix |
Senior |
Kårde 84 (4) |
Kårde 18 (6) |
|||
Feb 18, 2023 | FRA | Beauvais |
FIE World Cup World Cup |
U20 |
Kårde 42 (2) |
Kårde 6 (3) |
|||
Feb 4, 2023 | TUR | Istanbul |
FIE World Cup World Cup |
U20 |
Kårde 36 (2) |
Kårde 13 (7) |
|||
Jan 21, 2023 | CRO | Zagreb |
FIE Challenge Mazuranic World Cup |
U20 |
Fleuret 42 (2) |
Fleuret 11 (8) |
|||
Jan 13, 2023 | SVK | Bratislava |
EFC 2023 Coupe du Danube U17 European Circuit |
U17 |
Kårde 11 (8) |
||||
Jan 6, 2023 | ITA | Udine |
FIE Alpe Adria World Cup |
U20 |
Fleuret 42 (2) |
Fleuret 16 (8) |
|||
Dec 8, 2022 | CAN | Vancouver |
FIE 66 Peter Bakonyi World Cup |
Senior |
Kårde 72 (3) |
Kårde 28 (12) |
|||
Nov 11, 2022 | SUI | Bern |
FIE 58 Bern World Cup World Cup |
Senior |
Kårde 57 (3) |
Kårde 24 (12) |
|||
Nov 4, 2022 | GBR | London |
FIE Eden Cup World Cup |
U20 |
Fleuret 21 (1) |
Fleuret 9 (7) |
|||
Oct 30, 2022 | ESP | Barcelona (Sabadell) |
EFC Trofeu International Sabadell U23 European Circuit |
Senior |
Fleuret 21 (1) |
Fleuret 11 (6) |
|||
Oct 29, 2022 | ESP | Barcelona (Sabadell) |
FIE Trofeu International Sabadell Satellite Tournament |
Senior |
Fleuret 11 (6) |
||||
Oct 22, 2022 | CRO | Zagreb |
FIE Golden Foil of Zagreb Satellite Tournament |
Senior |
Fleuret 42 (2) |
Fleuret 7 (5) |
|||
Oct 15, 2022 | NED | Amstelveen |
FIE 29 SISTA-SFZ International Satellite Tournament |
Senior U14 |
Fleuret 21 (1) |
Fleuret 8 (6) |
|||
Oct 6, 2022 | CRO | Zadar |
FIE 26 World Championships Veterans 2022 |
O150 O50 O60 O70 |
Fleuret 30 (1) Kårde 72 (4) |
Fleuret 19 (6) Kårde 13 (5) |
|||
Sep 24, 2022 | ROU | Bucharest |
FIE Memorial Romeo Pellegrini / Tudor Petrus Satellite Tournament |
Senior |
Fleuret 84 (4) |
Fleuret 16 (6) |
|||
May 27, 2022 | EST | Tallinn |
EFC 15 European Championships 2022 |
U23 |
Fleuret 36 (2) Kårde 21 (1) |
Fleuret 14 (7) Kårde 10 (6) |
|||
Apr 23, 2022 | HUN | Budapest |
EFC European Circuit U23 European Circuit |
Senior | |||||
Apr 15, 2022 | FRA | Paris |
FIE Challenge Monal World Cup |
Senior |
Kårde 42 (2) |
Kårde 21 (10) |
|||
Mar 19, 2022 | HUN | Budapest |
EFC European Circuit U23 European Circuit |
Senior |
Fleuret 30 (2) |
Fleuret 11 (5) |
|||
Mar 4, 2022 | HUN | Budapest |
FIE Westend-Grand Prix Grand Prix |
Senior |
Kårde 84 (4) |
Kårde 16 (5) |
|||
Feb 19, 2022 | ESP | Sabadell (Barcelona) |
FIE World Cup World Cup |
U20 |
Fleuret 42 (2) |
Fleuret 9 (5) |
|||
Feb 11, 2022 | RUS | Sochi |
FIE World Cup World Cup |
Senior |
Kårde 42 (2) |
Kårde 17 (10) |