Epee Women's U13 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club |
---|
Epee Women's U20 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club |
---|
Epee Men's U13 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club |
---|
Epee Men's U20 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club |
---|
Sabre Women's U13 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | CONSTANTIN Leonie Franka | 2011 | F | GER | ETV Hamburg (GER) | ||
2 | N | BERGMANN Marieke Johanna | 2012 | F | GER | Harburger TB (GER) |
Sabre Women's U20 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | OLSOWSKI Anna Ida | 2009 | F | GER | ETV Hamburg (GER) | ||
2 | N | MUSIAL Sophia Marie Kristin | 2008 | F | GER | ETV Hamburg (GER) | ||
3 | N | KUBITZEK Amy Lynn | 2005 | F | GER | ETV Hamburg (GER) |
Sabre Men's U13 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | DEDE Anton Jonah | 2011 | M | GER | ETV Hamburg (GER) |
Sabre Men's U20 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | REDLIN Cid Vincent | 2006 | M | GER | ETV Hamburg (GER) | ||
2 | N | BRUNKHORST-SCOTT Theodor Henry | 2008 | M | GER | ETV Hamburg (GER) | ||
3 | N | GROSS Eduard | 2005 | M | GER | Harburger TB (GER) | ||
3 | N | DITTMANN Lukas Steffen | 2007 | M | GER | ETV Hamburg (GER) | ||
5 | N | 1st round | GVOSDOVSKIJ Emil-Semjon | 2008 | M | GER | Harburger TB (GER) |
Foil Women's U13 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | KRABBE Finnja | 2011 | F | GER | FC Rothenbaum (GER) | ||
2 | N | WACHTER Angelina | 2012 | F | GER | Hamburger FC (GER) | ||
3 | N | SCHULZ Levke | 2011 | F | GER | TB Hamburg-Eilbeck (GER) | ||
3 | N | DÖRNER Annabelle | 2011 | F | GER | Hamburger FC (GER) | ||
5 | N | SPEHR Meu Vianne-Anouk Christina | 2012 | F | GER | VFW Oberalster (GER) | ||
6 | N | HEUMANN Maya | 2012 | F | GER | FC Rothenbaum (GER) |
Foil Women's U20 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | GRÜNERT Clara Luise | 2005 | F | GER | Hamburger FC (GER) | ||
2 | N | METZ Thea | 2006 | F | GER | TB Hamburg-Eilbeck (GER) | ||
3 | N | TEMUR Duru | 2007 | F | GER | FC Rothenbaum (GER) | ||
3 | N | WANG Melina | 2009 | F | GER | TB Hamburg-Eilbeck (GER) | ||
5 | N | KRAUSE Frida | 2005 | F | GER | FC Rothenbaum (GER) | ||
6 | N | KRAUSE Martha | 2009 | F | GER | FC Rothenbaum (GER) | ||
7 | N | LOBSIGER Lilly | 2006 | F | GER | FC Rothenbaum (GER) | ||
8 | N | ZHU Tian Yi | 2010 | F | GER | FC Rothenbaum (GER) | ||
9 | N | HEINTZ Amalia | 2007 | F | GER | Walddörfer SV (GER) | ||
10 | N | BRACKERT Anna | 2010 | F | GER | Walddörfer SV (GER) |
Foil Men's U13 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | MARKS Alexander | 2011 | M | GER | FC Rothenbaum (GER) | ||
2 | N | SCHNEIDER Ole | 2011 | M | GER | FC Rothenbaum (GER) | ||
3 | N | SCHROEDER Henry | 2012 | M | GER | FC Rothenbaum (GER) | ||
3 | N | EL EBRASHI Sami | 2012 | M | GER | FC Rothenbaum (GER) | ||
5 | N | KNEBEL Timur | 2011 | M | GER | Walddörfer SV (GER) | ||
6 | N | WU Mario Jun Long | 2012 | M | GER | FK Reemtsma (GER) | ||
7 | N | BRÜGGE Konrad | 2012 | M | GER | Hamburger FC (GER) | ||
8 | N | KHAN Jared | 2011 | M | GER | FC Rothenbaum (GER) | ||
9 | N | STOLTENBERG David | 2011 | M | GER | Hamburger FC (GER) | ||
10 | N | BECKMANN Carl Christian Hendrik | 2011 | M | GER | VFW Oberalster (GER) |
Foil Men's U20 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | EL EBRASHI Junes | 2009 | M | GER | FC Rothenbaum (GER) | ||
2 | N | MARKS Florian | 2008 | M | GER | FC Rothenbaum (GER) | ||
3 | N | MIECHIELSEN Piet | 2007 | M | GER | Hamburger FC (GER) | ||
3 | N | RISSMANN Joel Hendrik | 2009 | M | GER | TB Hamburg-Eilbeck (GER) | ||
5 | N | RACHAU Samuel | 2008 | M | GER | TB Hamburg-Eilbeck (GER) | ||
6 | N | WEIMANN Dorian | 2005 | M | GER | TB Hamburg-Eilbeck (GER) | ||
7 | N | SKIBA Finn | 2006 | M | GER | VFW Oberalster (GER) | ||
8 | N | RUNGE Leo | 2010 | M | GER | Walddörfer SV (GER) | ||
9 | N | BENZE Jonathan | 2007 | M | GER | Walddörfer SV (GER) | ||
10 | N | HEITMANN Jannik Max | 2010 | M | GER | TB Hamburg-Eilbeck (GER) | ||
11 | N | CHIAM Andrew | 2006 | M | SGP | Fechtteam Hamburger Hochschulen (GER) | ||
12 | N | KNABE Alexander | 2007 | M | GER | FK Reemtsma (GER) | ||
13 | N | MARCINIAK Bastian Pius | 2008 | M | GER | Harburger TB (GER) |
Epee Women's U20 Team | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club |
---|
Epee Men's U20 Team | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club |
---|
Sabre Women's U20 Team | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club |
---|
Sabre Men's U20 Team | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club |
---|
Foil Women's U20 Team | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club |
---|
Foil Men's U20 Team | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club |
---|