Foil Women's U17 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FLACK Isabelle | 1998 | F | GER | TG Münster (GER) | |||
2 | ROKACH Julia-Jennifer | 2000 | F | GER | FSG Ruhr Wattenscheid (GER) | |||
3 | VOESTE Mara Sofie | 2001 | F | GER | FC Tauberbischofsheim (GER) | |||
3 | MEULENAAR Veerle | 2002 | F | NED | SC Noord (NED) | |||
5 | SWOBODA Svenja-Olympia | 1998 | F | GER | VFL Hüls (GER) | |||
6 | WAUTERS Marjolein | 2001 | F | BEL | SC Parcival Leuven (BEL) | |||
7 | BRUNETS Sophie Irene | 2001 | F | GER | FC Tauberbischofsheim (GER) | |||
8 | SCHÄFER Nadine | 2002 | F | GER | Quernheimer FC (GER) | |||
9 | BOCKHOLT Ann-Kathrin | 1999 | F | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
10 | ROTSAERT Suzanne | 2001 | F | BEL | SC Parcival Leuven (BEL) | |||
11 | GUDORF Hannah | 1999 | F | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
12 | KELLER Aurelia | 1999 | F | GER | TV Jahn Siegen (GER) | |||
13 | KARIMI Sorea | 2000 | F | GER | FSG Ruhr Wattenscheid (GER) | |||
14 | LÖSER Clara | 2000 | F | GER | Kölner FK (GER) | |||
15 | MIRUT Sandra | 2002 | F | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
16 | BONITO Sophie | 2000 | F | GER | TSV Bigge-Olsberg (GER) | |||
17 | 1st round | RICHTER Klara Sophie | 2000 | F | GER | [i] FC im VfL Bochum (GER) |
Foil Men's U17 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | BALDAUF Erik Marten | 2000 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
2 | BLOMMESTIJN Cedrik | 1998 | M | NED | s.v. RobbSchermen (NED) | |||
3 | WEBER Daan | 2001 | M | NED | Holland Schermen (NED) | |||
3 | BALDAUF Jasper Arne | 2000 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
5 | MICHELS Etienne | 1998 | M | GER | Hasper FC (GER) | |||
6 | SADRIN Denis | 1999 | M | GER | TuS Hamm (GER) | |||
7 | ZIEßOW Lennart | 1999 | M | GER | TV Gütersloh (GER) | |||
8 | VONK Barend | 1999 | M | NED | s.v. De 3 Musketiers (NED) | |||
9 | LÖHR Tom-Florin | 2001 | M | GER | [i] FC im VfL Bochum (GER) | |||
10 | SAUERMANN Tim | 2001 | M | GER | DFC Düsseldorf (GER) | |||
11 | SPECKETER Henrik | 2000 | M | GER | FC Bremen-Nord (GER) | |||
12 | DE WOLDE Nathan | 1999 | M | NED | ||||
13 | PROMMEL Wouter | 2000 | M | NED | SC Amsterdam (NED) | |||
14 | NOORDHOEK Sjoerd | 2001 | M | NED | SC Amsterdam (NED) | |||
15 | SCHEER David | 2000 | M | GER | TV Jahn Siegen (GER) | |||
16 | SOMMERFELD Björn | 1998 | M | GER | FS Gummersbach (GER) | |||
17 | ADRIAN Georg | 1999 | M | GER | Quernheimer FC (GER) | |||
18 | SCHUPP Tim Benjamin | 1999 | M | GER | FC Bremen-Nord (GER) | |||
19 | STOCKMANN Paul | 2000 | M | NED | Holland Schermen (NED) | |||
20 | RHEIN Jan Luca | 2001 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
21 | MENZEL Toni | 2002 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
22 | TIEDEMANN Julius | 2001 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | |||
23 | LAMBRECHT Louis Basil | 2001 | M | GER | Eintracht Duisburg (GER) | |||
24 | VOLKENHOFF Jakob | 2000 | M | GER | FSG Ruhr Wattenscheid (GER) | |||
25 | SZABO Luis | 2000 | M | GER | TV Jahn Siegen (GER) | |||
26 | ZIMMERMANN Paul | 2001 | M | GER | FS Bielefelder TG (GER) | |||
27 | SOTO DE GRAEVE Luca | 1998 | M | BEL | Scherma Aalst (BEL) | |||
28 | JABLONOWSKI Jan Philipp | 1999 | M | GER | OFC Castrop-Rauxel (GER) | |||
29 | DREES Lukas | 2000 | M | GER | Eintracht Duisburg (GER) | |||
30 | DE WAAL Dieter | 2001 | M | NED | Holland Schermen (NED) | |||
31 | SCHOUTEN Sven | 2000 | M | NED | SC Noord (NED) | |||
32 | MOHR Aljoscha | 2001 | M | GER | FSG Ruhr Wattenscheid (GER) | |||
33 | 1st round | GOMEZ-LLARRULL Juan-Pablo | 2000 | M | GER | TV Jahn Siegen (GER) | ||
34 | 1st round | HÜSING Jonas | 2002 | M | GER | TB Burgsteinfurt (GER) | ||
35 | 1st round | MIEßLER Moritz | 2002 | M | GER | FC Bremen-Nord (GER) | ||
36 | 1st round | MAAßEN Gerrit | 2002 | M | GER | [i] FC im VfL Bochum (GER) |
Epee Women's U17 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | COUROUBLE Marie | 1998 | F | GER | Lüdenscheider TV (GER) | |||
2 | WILKE Hannah | 1999 | F | GER | Fechtzentrum TSV Hagen (GER) | |||
3 | SCHAAF Juliane | 1998 | F | GER | Fechtzentrum TSV Hagen (GER) | |||
3 | BLÖBAUM Leonie | 1998 | F | GER | Quernheimer FC (GER) | |||
5 | BRAUNE Anna Zoe | 2001 | F | GER | Quernheimer FC (GER) | |||
6 | SCHNEIDER Pia | 1999 | F | GER | Fecht Club Krefeld (GER) | |||
7 | WASIAK Axelle | 2001 | F | BEL | Flanders Fencing (BEL) | |||
8 | LANKES Hannah | 2000 | F | GER | Fencing Team Bocholt (GER) | |||
9 | LABRO Emma | 2000 | F | BEL | Flanders Fencing (BEL) | |||
10 | HÄSELHOFF Nina | 1999 | F | GER | TV Gladbeck (GER) | |||
11 | FRANCO Sarah Samuela | 1998 | F | GER | Fechtzentrum TSV Hagen (GER) | |||
12 | KEITEN-SCHMITZ Vanessa | 2000 | F | GER | Fencing Team Bocholt (GER) | |||
13 | KETTLING Lotte | 2000 | F | GER | Herner TC (GER) | |||
14 | CARSTENS Pauline | 2002 | F | GER | Quernheimer FC (GER) | |||
15 | SPIERZAK Luisa Emilia | 1999 | F | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen (GER) | |||
16 | NAGLER Julia | 2002 | F | GER | Lüdenscheider TV (GER) | |||
17 | SCHMIDT Mia | 2001 | F | GER | TSC Eintr. Dortmund (GER) | |||
18 | HOLDEN Larissa | 1999 | F | GER | TV Gladbeck (GER) | |||
19 | KRÜGER Anna | 1999 | F | GER | FKFC d'Artagnan Bochum (GER) | |||
20 | KAUFHOLD Felina | 2000 | F | GER | Fechtzentrum TSV Hagen (GER) | |||
21 | NAGLER Jasmin | 1999 | F | GER | Lüdenscheider TV (GER) | |||
22 | MEIER Anna Sophia | 1998 | F | GER | Fencing Team Bocholt (GER) | |||
23 | SCHMIDT Paula | 2001 | F | GER | TSC Eintr. Dortmund (GER) | |||
24 | HEISTERKAMP Käthe | 2001 | F | GER | FG Recklinghausen (GER) | |||
25 | GRÖNE Leonie | 2000 | F | GER | Fechtzentrum TSV Hagen (GER) | |||
26 | STUTE Rika | 1999 | F | GER | TV Neheim (GER) | |||
27 | BROFAZY Paula | 2001 | F | GER | FKFC d'Artagnan Bochum (GER) | |||
28 | RICHTER Hannah | 1999 | F | GER | Soester TV (GER) | |||
29 | HÜLLINGHOFF Laura | 2000 | F | GER | FKFC d'Artagnan Bochum (GER) | |||
30 | HOLLÄNDER Sophie | 2001 | F | GER | TV Gladbeck (GER) | |||
31 | DEUß Maddalena | 2000 | F | GER | TSV Bayer 04 Leverkusen (GER) |
Epee Men's U17 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SOTO DE GRAEVE Luca | 1998 | M | BEL | Scherma Aalst (BEL) | |||
2 | VALENTIN Romeo | 1998 | M | GER | TuS Hamm (GER) | |||
3 | NOETZEL Nico | 1998 | M | GER | Quernheimer FC (GER) | |||
3 | DERKSEN Ruben | 2000 | M | NED | s.v. Scaramouche (NED) | |||
5 | SCHUMACHER Moritz | 1999 | M | GER | Fechtzentrum TSV Hagen (GER) | |||
6 | ZEWE Maxim | 2001 | M | NED | Fencing Ermelo (NED) | |||
7 | WILFINGER Alexander | 2000 | M | GER | TV Gladbeck (GER) | |||
8 | WESTERDORF Moritz | 2000 | M | GER | Fecht Club Krefeld (GER) | |||
9 | AUERSWALD Marius | 1999 | M | GER | Fechtzentrum TSV Hagen (GER) | |||
10 | CARSTENS Julius | 1999 | M | GER | Quernheimer FC (GER) | |||
11 | KLOSE Felix | 2000 | M | GER | Lüdenscheider TV (GER) | |||
12 | VISSING Lasse | 2002 | M | GER | FSG Warendorf (GER) | |||
13 | ZAMARA Christian | 1999 | M | GER | FSG Warendorf (GER) | |||
14 | KARSCHNY Philip Roman | 2000 | M | GER | Fecht Club Krefeld (GER) | |||
15 | SCHMITT SPELLMANN Jonas | 2000 | M | GER | Quernheimer FC (GER) | |||
16 | KERPER Simon | 2001 | M | GER | Fechtzentrum TSV Hagen (GER) | |||
17 | BIRTH Tobias | 1998 | M | GER | Fechtzentrum TSV Hagen (GER) | |||
18 | NIGGEMEYER Julius | 1998 | M | GER | Fechtzentrum TSV Hagen (GER) | |||
19 | WIEHNHOLD Laurenz | 1999 | M | GER | FSG Warendorf (GER) | |||
20 | DUVE Oskar | 2000 | M | GER | Lüdenscheider TV (GER) | |||
21 | JABLONOWSKI Jan Philipp | 1999 | M | GER | OFC Castrop-Rauxel (GER) | |||
22 | HOLLÄNDER Leonhard | 2000 | M | GER | TSC Eintr. Dortmund (GER) | |||
23 | MAAßEN Gerrit | 2002 | M | GER | [i] FC im VfL Bochum (GER) | |||
24 | LÖHR Finn Niklas | 1999 | M | GER | [i] FC im VfL Bochum (GER) | |||
25 | GROWE Christoph | 2000 | M | GER | FSG Warendorf (GER) | |||
26 | WEVER Lennard-Amandeus | 1999 | M | GER | FSG Warendorf (GER) | |||
27 | NIEMEYER Lars | 1998 | M | GER | Fencing Team Bocholt (GER) | |||
28 | RICHTER Kai | 2000 | M | GER | TSV Korbach (GER) | |||
29 | BRANDTS Robert | 2002 | M | GER | Lüdenscheider TV (GER) | |||
30 | BIEKER Joel Janis | 2001 | M | GER | Lüdenscheider TV (GER) | |||
31 | BRINKHOFF Max | 2001 | M | GER | TV Paderborn (GER) | |||
32 | GRICKSCHEIT Felix | 2000 | M | GER | FSG Warendorf (GER) | |||
33 | 1st round | VOLKENHOFF Jakob | 2000 | M | GER | FSG Ruhr Wattenscheid (GER) | ||
34 | 1st round | SURMA Jan | 2000 | M | GER | Lüdenscheider TV (GER) | ||
35 | 1st round | SCHMITT Maximilian | 2000 | M | GER | Quernheimer FC (GER) | ||
36 | 1st round | HOCKE Sebastian | 2000 | M | GER | TSV Korbach (GER) | ||
37 | 1st round | BRACHT Timo | 2000 | M | GER | Soester TV (GER) | ||
38 | 1st round | VOLLMANN Bastian Laurin | 2002 | M | GER | Lüdenscheider TV (GER) |
Sabre Women's U17 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KLAMM Amelie | 2001 | F | GER | TV Jahn Oelde (GER) | |||
2 | SENF Carmen | 2002 | F | GER | TV Jahn Oelde (GER) | |||
3 | REIMANN Leona | 2002 | F | GER | TV Jahn Oelde (GER) | |||
3 | BRAUN Nathalie | 2002 | F | GER | TV Jahn Oelde (GER) | |||
5 | BUDDE Marlene | 2001 | F | GER | Herner TC (GER) |
Sabre Men's U17 Individual | History |
---|
Rank | Status | Round | Name | YOB | Gender | Nation | Club | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | BUDDE Leonard | 1998 | M | GER | Herner TC (GER) | |||
2 | USOV Leon | 1999 | M | GER | TSC Eintr. Dortmund (GER) | |||
3 | FABIAN André | 1998 | M | GER | TV Jahn Oelde (GER) | |||
3 | BOUWMAN Dirk-Jan | 2000 | M | NED | s.v. Surtout (NED) | |||
5 | BONK Fabian | 2000 | M | GER | TSC Eintr. Dortmund (GER) | |||
6 | FAAS Quinton | 2000 | M | NED | s.v. Surtout (NED) | |||
7 | AUSBÜTTEL Max | 2000 | M | GER | TSC Eintr. Dortmund (GER) | |||
8 | KRAUß Finn | 1999 | M | GER | TSC Eintr. Dortmund (GER) | |||
9 | HAUBROK Elias | 2000 | M | GER | TSV Kenten (GER) | |||
10 | LEICHERT Marlon | 2000 | M | GER | TG Herford (GER) | |||
11 | DÖRRIE Falk | 2001 | M | GER | TG Herford (GER) | |||
12 | NIEWELS Hendrik | 1999 | M | GER | OFC Castrop-Rauxel (GER) | |||
13 | 1st round | UFERT Erik | 2000 | M | GER | TSC Eintr. Dortmund (GER) | ||
14 | 1st round | SOKOLOWSKI Niklas | 1999 | M | GER | FS Bielefelder TG (GER) | ||
15 | 1st round | CENAN Can Yasar | 2001 | M | GER | Herner TC (GER) |