Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FALKENBERG Philine | 2008 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHILD Samantha | 2008 |
GER AF Historie Berlin e.V.
|
R | --- | Inscribed | ||
THAU Malinka | 2008 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
WEIDEHOFF Leonie Danielle | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
TAGHAVI Roxana | - | GER | R | --- | Cancelled |
4 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMPRECHT Bero | GER | OSC Berlin | |||
CN | MOLDENHAUER Marian | GER | FC Grunewald | ||
CN | PASICHNYK Gennadiy | UKR | FC Grunewald |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2018 | Berliner Rangliste U11 Women's Epee | Berliner Fechterbund e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MANSSOURI Neela | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
ABOUBAKAR Jamila | 2007 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
MÄDER Jona Maria | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
GUO Ellen Yiyun | 2007 |
GER FC Grunewald
|
R | --- | Inscribed | ||
HELMRATH Antonia | 2007 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
FRIGEWSKI Joy | 2007 |
GER TSV Berlin-Wittenau
|
R | --- | Inscribed |
6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMPRECHT Bero | GER | OSC Berlin | |||
CN | MOLDENHAUER Marian | GER | FC Grunewald | ||
CN | PASICHNYK Gennadiy | UKR | FC Grunewald |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2018 | Berliner Rangliste U12 Women's Epee | Berliner Fechterbund e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZEISER Leonard | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SINGH SUD Sebastian | 2008 |
GER Quernheimer FC
|
R | --- | Inscribed |
2 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMPRECHT Bero | GER | OSC Berlin | |||
CN | MOLDENHAUER Marian | GER | FC Grunewald | ||
CN | PASICHNYK Gennadiy | UKR | FC Grunewald |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2018 | Berliner Rangliste U11 Men's Epee | Berliner Fechterbund e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CAFFARELLI Olmo | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
JANITZ Louis Rafael | 2007 |
GER FC Berlin Südwest
|
L | --- | Inscribed | ||
DUDA Denis Wolfgang | 2007 |
GER Fechtzentrum Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
FREUND Julian | 2007 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
NICKEL Simon | 2007 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
PHIELIPEIT Mateo | 2007 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Inscribed |
6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMPRECHT Bero | GER | OSC Berlin | |||
CN | MOLDENHAUER Marian | GER | FC Grunewald | ||
CN | PASICHNYK Gennadiy | UKR | FC Grunewald |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2018 | Berliner Rangliste U12 Men's Epee | Berliner Fechterbund e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BIGALKE Daira | 2009 |
GER
|
--- | Inscribed | |||
HILJEGERDES Eske | 2009 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
DREYER Jonna | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
MEIßNER Laurina | 2009 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
WINKLER Luise | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed |
5 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMPRECHT Bero | GER | OSC Berlin | |||
CN | MOLDENHAUER Marian | GER | FC Grunewald | ||
CN | PASICHNYK Gennadiy | UKR | FC Grunewald | ||
PFEIFFER Jonathan | GER | Berliner FC |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SCHMALFUß Maya-My | 2008 |
GER Berliner FC
|
R | --- | Inscribed | ||
TAGHAVI Roxana | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
KLÜGEL Jorid | 2008 |
GER FG Rotation Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
STENDER Luise | 2008 |
GER FG Rotation Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
FREITAG Undine | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
HAMBURGER Luzie | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
JOSWIG Jette | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
KLAS Victoria | 2008 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
KLIMEK Leah | 2008 |
GER SVA Oranienburg
|
R | --- | Inscribed | ||
THORMANN Hannah | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed |
10 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMPRECHT Bero | GER | OSC Berlin | |||
CN | MOLDENHAUER Marian | GER | FC Grunewald | ||
CN | PASICHNYK Gennadiy | UKR | FC Grunewald | ||
PFEIFFER Jonathan | GER | Berliner FC |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2018 | Berliner Rangliste U11 Women's Foil | Berliner Fechterbund e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
GUO Ellen Yiyun | 2007 |
GER FC Grunewald
|
R | --- | Inscribed | ||
DE VERICOURT Naomi | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SIBILA Kimberly | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
FISCHER Marie Francesca | 2007 |
GER OSC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
FRITSCH Greta | 2007 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
KARIUS Bele | 2007 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
FRIGEWSKI Joy | 2007 |
GER TSV Berlin-Wittenau
|
R | --- | Inscribed |
7 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMPRECHT Bero | GER | OSC Berlin | |||
CN | MOLDENHAUER Marian | GER | FC Grunewald | ||
CN | PASICHNYK Gennadiy | UKR | FC Grunewald | ||
PFEIFFER Jonathan | GER | Berliner FC |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2018 | Berliner Rangliste U12 Women's Foil | Berliner Fechterbund e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HÜSKES Jan | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
PFEIFFER Benjamin | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHENK Oskar | 2009 |
GER Berliner FC
|
R | --- | Inscribed | ||
GRASSHOFF Bruno | 2009 |
GER FC Grunewald
|
R | --- | Inscribed | ||
STRATENWERTH Joshua | 2009 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
DRAGICEVIC Johan | 2009 |
GER FG Rotation Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
PUHLMANN Felix | 2009 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
THIEME Moritz | 2009 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
LÓPEZ GERNER Alex Paul | 2009 |
GER TSV Berlin-Wittenau
|
R | --- | Inscribed |
9 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMPRECHT Bero | GER | OSC Berlin | |||
CN | MOLDENHAUER Marian | GER | FC Grunewald | ||
CN | PASICHNYK Gennadiy | UKR | FC Grunewald | ||
PFEIFFER Jonathan | GER | Berliner FC |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SIEG David | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
CARRARA Lorenzo | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
FUENTES DARSOW Luca | 2008 |
GER FG Rotation Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
SEIFFERT Georgi | 2008 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
KRIEGS Sonny | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
BUCHMANN Johann | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
KOLB Conrad | 2008 |
GER SC Berlin
|
L | --- | Inscribed | ||
MOLIN Hugo | 2008 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
SINGH SUD Sebastian | 2008 |
GER Quernheimer FC
|
R | --- | Inscribed |
9 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMPRECHT Bero | GER | OSC Berlin | |||
CN | MOLDENHAUER Marian | GER | FC Grunewald | ||
CN | PASICHNYK Gennadiy | UKR | FC Grunewald | ||
PFEIFFER Jonathan | GER | Berliner FC |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2018 | Berliner Rangliste U11 Men's Foil | Berliner Fechterbund e.V. |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SCHENK Tilman | 2007 |
GER Berliner FC
|
R | --- | Inscribed | ||
SIEBERT Stefan | 2007 |
GER FC Grunewald
|
L | --- | Inscribed | ||
STANGLOW Arne | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
TALMA-SUTT Johan Gabriel | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
BATE Jamie Ronald | 2007 |
GER
|
R | --- | Inscribed | ||
PERTSEV Daniel | 2007 |
GER SC Berlin
|
R | --- |
Suspended until 20.12.2022
|
||
PHIELIPEIT Mateo | 2007 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Inscribed | ||
WINKLER Friedrich | 2007 |
GER SC Berlin
|
R | --- | Inscribed |
7 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Category | Name | Nation | Inscribed by | ||
---|---|---|---|---|---|
HAMPRECHT Bero | GER | OSC Berlin | |||
CN | MOLDENHAUER Marian | GER | FC Grunewald | ||
CN | PASICHNYK Gennadiy | UKR | FC Grunewald | ||
PFEIFFER Jonathan | GER | Berliner FC |
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2018 | Berliner Rangliste U12 Men's Foil | Berliner Fechterbund e.V. |